Народна хорова капела "Галичани".

Палац Єпископів в с.Оброшине

Сторінка Народної хорової капели "Галичани"

Дана сторінка перебуває на стадії розробки. Вона буде наповнюватись інформацією поступово. Постараємось максимально широко розкрити діяльність хору "Галичани". Дякуємо за спрівпрацю учасниці хору Козирській Богдані Нестерівній - людині, яка веде щоденник історії Народної хорової капели "Галичан", і яка радо надала нам інформацію про хор для публікації.


Коротка історія діяльності хору "Галичани"

Нам так і не вдалось знайти перший альбом з історією народної хорової капели "Галичани". Тому пишемо коротко про те, що відбувалось до 2004 року. Якщо ви пам'ятаєте якусь подію, маєте фото чи запрошення з інформацією про виступ хору - пишіть на адресу адміністратора, обов'язково додамо вашу інформацію до вже існуючої.

За матеріалами інформаційного буклету, виданого за підтримки депутата Пустомитівської районної ради Галини Панахид, 2003 року.

Хорова капела “Галичани” створена у 1989 році. Першим керівником був Мирослав Кунинець. Після його трагічної загибелі у 1994 році колективом керує п.Любов Ковальчук.

11 березня 1989 року в Будинку культури с.Оброшине відбувся перший виступ хорової капели “Галичани”.

У травні 1992 року хоровому колективу “Галичани” присвоєне звання “Народний”.

З концертними програмами “Галичани” побували в різних куточках України: на Черкащині, Київщині, Чернігівщині.

У 1992 році з концертами, присвяченими 50-річчю УПА “Галичани” відвідали українську діаспору в Польщі.

Хор постійний учасник фестивалю духовної пісні, що проводиться в селі Туринка Жовківського району, присвяченому пам‘яті першого керівника “Галичан” Мирослава Кунинця.

У 1993 році в с.Оброшине за участю численних хорових колоктевів вперше відбулось свято духовного співу, яке стало традиційним і проводиться щороку.

“Галичани” постійно беруть участь у фестивалях хорової музики, на яких журі неодмінно відзначає високий рівень виконавчої майстерності хору (м.Львів, 1999р.; м.Яворів, 1999р.; м.Новояворівськ, 2000р.; м.Городок, 2002р.).

14 жовтня 2002 року в Народному домі с.Оброшине відбувся урочистий схід села і концерт за участю “Галичан” присвячений 60-річчю УПА.

В репертуарі “Галичан” – твори української та зарубіжної хорової класики. Народні та стрілецькі пісні, Різдвяні програми, літературно-музичні композиції (переважна більшість яких за сценаріями М.П.Гаруха), хорові твори на слова Тараса Шевченка.

“Галичани” постійно співають Літургії в храмі Св.Дмитрія в с.Оброшине і в численних храмах міста Львова та області.


Святкування 15-ї річниці заснування хору відбувалось в актовому залі НДІ. Привітати "Галичан" з ювілеєм прийшли їх постійні глядачі - односельчани. Були гості: заступник голови райдержадміністрації п. В.Салагай, голова райвиконкому п В.Надворний, начальник відділу культури п. В.Леськів, представник Львівського будинку народної творчості, з Союзу Українок Львівщини та Оброшина. Вітали нас директор Оброшинської середньої школи п. Л.Антонів, директор Оброшинської музичної школи п. Н.Кушнір, сільський голова п. В.Братюк, голова товариства "Просвіта" п. Савка та багато інших. Були гарні слова та подарунки.

Про дане святкування було написано у районній газеті "Голос народу" №7 від 21 лютого 2004 року та в місцевій газеті "Оброшинські вісті". Привітали з ювілеєм хор також їх побратими-туринчани (село Туринка Жовківського району - батьківщина засновника і першого керівника хору "Галичани" Мирослава Кунинця). Нажаль, чисельність хору набагато менша, ніж була 15 років тому. Всіх учасників було нагороджено грамотами та подяками відділу культури. На цьому ювілейному концерті жіночий склад колективу вперше був одягнутий у нові костюми.

23 травня 2004 року народна хорова капела "Галичани" прийняла участь у обласному конкурсі хорових колективів, що відбувся у Пустомитах.

26-27 червня 2004 року хор "Галичани" здійснив чудову і незабутню поїздку по Буковині і Поділлі. Побували в старовинному містечку Хотині, ходили між мурами старовинної фортеці, дивились на її могутні стіни, що омиваються хвилями Дніпра. Пізно ввечері приїхали в м.Кам'янець-Подільський, де їх зустрів настоятель греко-католицького храму св.Йосафата. Храм перебував на капремонті. Цікавим було те, що членам хору довелось ночувати у храмі на підлозі. А вранці в неділю хор відспівав св.Літургію на подвір'ї храму. Люди щиро дякували "Галичанам" за спів. Цікавою була екскурсія по місту, чудовий був екскурсовод п.Микола Кононик - ерудит, закоханий у своє місто. Про цю поїздку детально написана стаття в "Оброшинських вістях" №7 від 31 липня 2004 року Вірою Бульо та Теодозією Головко. Учасники подорожі сердечно дякують її організаторам: пароху церкви св.Димитрія о.Михайлу Стахніву і керівнику капели п.Любі Ковальчук за подароване їм диво.

25 липня 2004 року - участь у Шостому фестивалі церковної хорової музики, що відбувся у церкві св.Ольги і Єлизавети. Участь в ньому також приймали такі колективи:
1. Хор "Вірую" церкви св.Ольги і Єлизавети, м.Львів. Керівник - Христина Бущак.
2. Хор "Під Твою Милість" церкви св.Матері Божої Неустанної Помочі, м.Львів. Керівник - Ірина Шевченко.
3. Дитячий вокальний ансамбль "Намисто" міського Палацу культури ім.Гната Хоткевича, м.Львів. Керівник - Марія Сергійчук, концертмейстер - Олена Мацелюх.
4. Хор церкви Воздвиження Чесного Хреста Господнього, смт.Рудно. Керівник - Ірина Кисіль.
5. Хор "Воскресіння" церкви Христового Воскресіння, м.Львів. Керівник - Галина Камінська.
6. Хор "Родина" церкви Преображення ГНІХ, м.Львів. Керівник - Ярослава Крилошанська.
7. Квартет "Kyrie eleision", м.Львів.
8. Хор "Містична троянда" церкви св.Андрія Первозданного, м.Львів. Керівник - Іванна Олійник.
9. Хор церкви Пресвятої Богородиці - Володарки України, м.Львів. Керівник - Наталія Васько.
10. Хор церкви св.Петра і Павла, м.Львів. Керівник - Дарія Кобецька.
11. Хор "Добрий пастир" церкви св.Вознесіння ГНІХ, м.Львів. Керівник - Ярослав Цікало.
12. Хор "Слов'янка" церкви Успіння Святої Богородиці, м.Львів. Керівник - Василь Стефанович.
13. Хор "Axios" церкви св.Архистратига Михаїла, м.Львів. Керівник - Наталія Івашків.
14. Камерний хор "Теотокос" церкви Різдва Пресвятої Богородиці, м.Львів (Сихів). Керівник - Ярослав Заміщак.

22 серпня 2004 року на запрошення п.Михайла Кондрина, який є головою товариства ім.Архістратига Михайла хор "Галичани" побував на фестивалі "Український звичай", що відбувався у м.Розлучі Турківського району. Погода не сприяла цій поїздці, безперервно падав дощ, концерт та і всі інші заходи, зокрема спортивні, відбулись у спортзалі спортивно-оздоровчого табору, а не на горі, як планувалось. Але, позатим, відбувся гарний концерт, цікаві зустрічі з місцевими колективами Львівщини і навіть хоровим колективом з Чернігівщини.

29 серпня 2004 року - відзначення Дня Незалежності України. Великий концерт в Народному домі села Оброшино.

5 вересня 2004 року - капела "Галичани" їздили до своїх побратимів у родинне село незабутнього Мирослава Кунинця. Хор був запрошений на святкування дня села. У церкві співали літургію та панахиду, відвідали могилу М.Кунинця. Після цього виступили на імпровізованій сцені в центрі села. Мешканці села тепло прийняли колектив хору.

14 жовтня 2004 року - виступ у Пустомитах на концерті, присвяченому УПА.

19 грудня 2004 року - хор "Галичани" співає літургію у церкві Преображення у м.Львові.

16 січня 2005 року - у актовому залі Інституту землеробства і тваринництва Західного регіону України, що в селі Оброшино, відбувся різдв'яний концерт, в якому прийняли участь учасники театру "Оборіг", діти дитсадка, школи та ансамбль "Регент". Тепло зустрічали кожен виступ глядачі-оброшинці. Цікавою була програма концерту. "Оборіг" показав "Вертеп", який був осучасненим. Глядачі в образах дійових осіб впізнавали і В.Ющенка, і В.Януковича і Ю.Тимошенко.

19 лютого 2005 року - виступ перед учасниками конференції "Символ нескореності і саможертви" на запрошення "Союзу Українок" Львова (до 38-ої річниці від дня смерті жінки-героїні Христини Скачківської-Сушко ("Зірки") та вшанування інших героїнь-жінок, борців за соборну незалежну Україну).

6 березня 2005 року - хор прийняв участь у обласному конкурсі-огляді у м.Яворові, присвяченому 190-й річниці від дня народження видатного композитора, автора гімну України М.Вербицького. Журі високо відзначило майстерність співу "Галичан".

12 березня 2005 року - відбулось святкування на честь дня народження Великого Кобзаря. Концерт відбувся в актовому залі НДІ. Крім "Галичан" в ньому прийняли участь і діти дитсадка, музичної та середньої шкіл.

15-16 липня 2005 року - хор "Галичани" відправивися в поїздку на г.Говерлу.

24 липня 2005 року - на запрошення відділу культури виступили перед жителями с.Давидів. Там святкували 650-ліття села.

24 серпня 2005 року - святкування Дня Незалежності України. Вранці хор відспівав у Церкві Святу Літургію. Потім відбувся похід до пам'ятника Т.Г.Шевченку, де відбулось святкове віче, яке почалось з молебня за Україну. Потім виступив сільський голова, голова товариства "Просвіта" п. О.Савка. О 17 годині у залі Народного дому відбувся великий концерт за участю "Галичан", театру "Оборіг", троїстих музик, духового оркестру Оброшинської музичної школи, дітей дитсадка та середньої школи. Після концерту відбулась зустріч колективу хору з гостями із Польщі в ресторані "Золотий колос".

4 вересня 2005 року - в приміщені Народного дому с.Оброшино відбувся концерт пам'яті Мирослава Кунинця. Участь в ньому прийняли такі колективи:
1. Львівський муніципальний хор "Гомін". Керівник: засл. діяч мистецтв України О.Цигилик, хормейстер: Р.Ляшенко, концертмейстер: Н.Бабинець.
2. Народний хор "Білогородчанка" Києво-Святошинського району Київської області. Керівник: В.Бондаренко.
3. Народна хорова капела "Галичани". Керівник: Л.Ковальчук, концертмейстер: О.Барабах.
4. Дитячий хор музичної та середньої шкіл с.Оброшино. Керівник: Г.Гадзецька.

14 жовтня 2005 року - хор прийняв участь у Літургії, а потім у посвячені каменя, на місці якого буде споруджено пам'ятник Борцям за волю України.

16 жовтня 2005 року - в народному домі відбувся святковий концерт на честь 63-ї річниці створення УПА, у якому хор приймав участь.

20 листопада 2005 року - "Галичани" прийняли участь у святкуванні річниці Помаранчевої революції в с.Оброшино.

5 лютого 2006 року - "Галичани" співали Літургію у храмі Архістратига Михаїла в м.Львові.

13 березня 2006 року - традиційно відбувся святковий концерт присвячений Т.Г.Шевченку. В березні хорова капела разом із дитячим хором прийняв участь у обласному конкурсі хорових колективів, що відбувся у м.Самборі, де серед сільських колективів зайняв 1-ше місце.

26 липня 2006 року - відбулась поїздка у с.Зашків. У місцеві церкві хор співав літургію. Хористи відвідали музей Є.Коновальця, прослухали цікау розповідь про життя його родини.

27 серпня 2006 року - хорова капела відвідала с.Нагуєвичі, Дрогобицького р-ну. На співочому полі хористи прийняли участь у концерті зведених хорів Львівщини. Співали пісні, написані І.Я.Франком. Відвідали садибу великого письменника і поета.

27 вересня 2006 року - на запрошення пароха храму у с.Страдч Яворівського району, "Галичани" відспіваали літургію в місцевій церкві.

14 жовтня 2006 року - в народному домі відбувся концерт, присвячений УПА, де хор разом з театром "Оборіг" відтворили літературно-музичну композицію. З цією ж композицією в листопаді на запрошення пароха церкви с.Малечковичі побували у цьому селі і виступили перед жителями на сцені сільського Народного дому.

9 січня 2007 року - традиційно відбувся різдвяний концерт на сцені актового залу НДІ. Зал був переповнений. Разом з "Галичанами" виступив з Вертепом театр "Оборіг", дитячий хор та діти середньої школи.

13 січня 2007 року - капела прийняла участь у Різдвяному фестивалі "Велика коляда", що відбувся у Домініканському соборі у м.Львові. "Галичани" виконали колядки та різдвяні пісні, також з їхніх вуст прозвучали новорічні та різдвяні вінчування.

18 лютого 2007 року - "Галичани" прийняли участь у урочистій академії з нагоди 100-ї річниці від дня народженяя блаженної пам'яті владики Володимира Стернюха, що проходила у Народному домі м.Пустомит.

25 березня 2007 року - хор прийняв участь у фестивалі духовного співу у м.Пустомитах.

5 травня 2007 року - в с.Оброшине проходив Перший Всеукраїнський фестиваль-конкурс традицій Холмщини та Підляшшя "Політ на зраненім крилі". Хор зайняв перше місце і був нагороджений DVD-плеєром.

15 липня 2007 року - відбулась чудова пізнавальна поїздка у с.Сприня, Самбірського р-ну, де відзначалось створення УГВР. Були присутні багато колективів, багато гостей. Була відправлена панахида біля пам'ятного знаку, яку відслужили священники храмів Самбірщини та Дрогобиччини і наш парох о.Михайло. На сцені виступило багато колективів разом з "Галичанами". Присутні слухали виступи народних депутатів Я.Кендзьора, В'язівського, А.Шкіля та виступ доньки голови УГВР п.А.Осмак.

21 липня 2007 року - хор прийняв участь у урочистій Академії, присвяченій 70-річчю від дня народження Героя України В'ячеслава Чорновола, що відбулась в Народному домі м.Пустомити.

с.Оброшине

Україна, Львівська обл., Пустомитівський р-н

Основні дані

Засноване - 1431р.
Населення - 4186 чол
Площа - 20 кв.км
Густота населення - 209,3 осіб/кв.км
Поштовий індекс - 81115
Телефонний код - +380 3230
Висота над рівнем моря - 314м